Ölüm Nedir ? Öldükten Sonra Ne Olur ?

Ölüm Nedir ? Öldükten Sonra Ne Olur ? ; Merhaba Ben Doğuhan Subaşı , bu sefer farklılık yaratıp seninle birlikte hayatın bazı gerçeklerini konu edinmeye ne dersin ?

Ölüm kelimesi senide korkutuyor mu ? veya tüylerin diken diken oluyor mu ? ölüm haberi dahi almamış olabilirsin ancak bu bir gün ölümü tadmayacağın anlamına gelmez ölümü yaşamaya yakın olmadan önce ölüm hakkında bilgi edinmen gerektiğini düşünüyorum.

Ölüm Nedir ?

teorik olarak ölüm , insan, hayvan, bitki gibi herhangi bir canlının yaşamının tam ve kesin bir biçimde sona ermesi anlamına gelir.
ancak ölüm 50 katlı binanın 50.katı , Elmanın son ısırığı veya pastanın son dilimi olarak beyninizde canlandırmanızı tavsiye ederim.
ölümü düşünemezsiniz ölüme karşı çıkamazsınız insanlar neleri başarabilirse başarsın en son başaracakları şey ölümsüzlük olacaktır. belkide başaramayacakları tek şey ölümdür

Öldükten Sonra Ne Olur ?

Ölümü anladığımıza göre öldükten sonra kişiye ve çevresinde neler olduğunu anlatmak istiyorum.
ölüm gerçekleşti ruh yavaşça bedenden ayrılıyor şuan beden ruh ilişkisi kesildi. beden , morg sürecine girdiğinde vücut ısısı hızla düşecek ve vücudunda morluklar ortaya çıkacaktır. bunu ilk gözlerinde ve dudaklarında fark edeceksiniz. ve bunlarla birlikte eşit zamanda boşaltım sistemi kendini bırakacaktır beden dışkı ve idarar boşaltımını tamamen sağlayacak , ve morg sürecinin sonlarına doğru bedende gözle görülür kasılmalar meydana gelecektir.ve tüm bunlardan sonra erkek bedeninde cinsel organda ereksiyonu gözlemleyebileceksiniz. ve tüm bunlar yaşandıktan sonra beden morg sürecinin sonuna çok yaklaşmış olacak beden ısısı 22 dereceye kadar inmiş olacaktır. artık birileri bedeni almak için gelmiş olmalı , beden yıkandıktan sonra kefene sarılacak tabutla birlikte cenaze aracına nakli sağlanacaktır.

beden artık cenaze aracında mezarlığa gitmeye hazır biçimde yakınlarının eşliğinde yola çıkabilir. çok uzak olmasada mezarlığa varıldı. tabut etrafında ağlayanlar, dua okuyanlar , hatta çığlık atanlar bile olacaktır. bunların eşliğine tabuttan çıkarılıp karanlık toprağa gömülmesi çok uzun sürmeyecek ve hatta şuan yakınlarınız dualardan sonra mezarlıktan uzaklaşmaya başladı. şuan ölü mezarda olmasaydı dünyada eşi benzeri olmayan ceset kokusunu hızlıca çiğerlerinize çekiyor olabilirdiniz.

ölü kendi içinde sırasıyla organlar çürüyerek yok olmaya başlayacak ve çürüyen parçalarınız doğanın döngüsünü sağlamasına yardımcı olan ufak parçaçıklardan başka hiçbirşey olmayacak.
ebedi yanlızlık burda başlıyor inancınıza göre belkide herşey sıfırdan burada başlıyor günahlarınız ve sevaplarınızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*