«

Hangi Platformda Fenomen Olmak Daha Kolay ? Fenomenlerin arttığı devirde artık sizin de fenomen olmanız çok kolay !

Herkese merhaba ben Doğuhan Subaşı. günümüzde sosyal medya’da fenomen olmak için çeşitli içerikler üreticileri oldukça arttı.  sizde içerik üretmek istiyorsanız ve hangi platformda üreteceğinize karar veremediyseniz bu makale tam sizin için.

İçerik olarak bahsedeceğim platformlar ; youtube , instagram , twitter olacak. bunun dışındaki platformlara yer vermememin sebebi ise , etkileşim oranları bu üç mecra’nın oranlarına çok uzak olması.

1 – Youtube – Youtuber Olmak

eğer video üreticisi olmak istiyorsanız başlıca tercih edeceğiniz platform youtube olmalı. izleyicisi 1.5 Milyar’dan fazla olduğu için sık ve kaliteli içerik üreterek , daha kolay ve kısa sürede takipçiye ulaşmanız mümkündür. bu platformda fenomen olmakla yetinmeyip çok iyi paralar kazanma şansınız çok yüksek.  tabi  1.000 abone Ve 4000 saat sınırını aştıktan sonra , youtube özgün içerik ürettiğinizi görüp onaylaması gerekmetedir. bu aşamalar çok basit. kafanızı kesinlikle bunlara takmayın. izlenilecek videolar üretin ve arkanıza yaslanıp takipçi kazanmayı bekleyin.

2 – İnstagram – İnstagram’er Olmak

Burası tam model ve komedyen’ler için. eğer mizahi içerik üretiyorsanız veya fotojenik biriyseniz burada kendinizi insanlara göstermeniz daha kolay. ve tabi bunun yanı sıra bilgi içeriği üreticisi olacaksanız yine bu mecra’yı tavsiye ederim. insanlar genelde gülmek ve bilgi edinmek istediklerinde instagram’ı kullanırlar. bu mecra’da para kazanma olayı aslında yok. ancak farklı hesapları story’nizde (hikaye) paylaşıp ücret alabilirsiniz. bu çok sık yapılan bir para kazanma yöntemidir. post (gönderi) paylaşarak kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz. instagram’er olacaksanız telefon sürekli elinizde olmalı. çünkü buradaki püf noktalar takipçilerinizle sürekli Dm (Mesaj) yoluyla iletişimde kalmak ,  onları kendinizde tutup takipçi düşüşünü önleyerek aktifliği sağlamak. eğer sık ve düzenli içerik üretirseniz burada’da takipçinizin olması oldukça kolay. son olarak instagram’ı 2 numaraya koysam bile benim gönlümde 1 numara 🙂 .

3 – Twitter

eveeet burayı kısa tutacağım çünkü pek bir sırrı yok bence. çünkü sizi takip etmek istedikleri için takip eden sayısı çok az burada. ve insanlar genelde karşılıklı takip yapmak için sizi takip edeceklerdir. buna GT deniyor. twitter’i seçecekseniz ya mizahşörsünüz ya da eleştirel bir yapınız vardır. insanları olayları eleştirerek ünlü olabilirsiniz. fakat burada fenomen olacaksanız mizahşör olmanızı tavsiye ederim tabi içinizde varsa. para kazanma olayına geleceksek , reklam için pek tavsiye edilmez. twitter o yüzden hobi olarak yapabilirsiniz burayı bence. ama kaznama şansınız yok diyemeyiz tabi ki. sizin potansiyelinize bağlı.

işte bu kadar. ha unutmadan , facebook’u eklemeyi düşündüm ancak son 2 yıldır facebook etklileşimlerin ne kadar öldüğünü sizde farketmişsinizdir. milyonluk sayfaların bile etkileşimi oldukça berbat bu yüzden bence hiç bulaşmayın. sizin için zaman kaybı olur.

bu bilgileri neye dayanarak söylüyorsun diyecek olursanız , bir süredir sosyal medya üzerinde çalışmalar yapıyorum. ve instagram’da kısa bir süre içerisinde 21 bin takipçiye ulaştım. aşağıdan instagram adresime ulaşabilirsiniz. okuduğunuz için teşekkür ederim. düşüncelerinizi yorumlarda belirmeniz benim için çok önemli 🙂 .

Bir Cevap Yaz

Doğuhan Subaşı Hakkında

avatar

Doğuhan Subaşı

20 Yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum ve şuan İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Ameliyathane Bölümünü Okuyorum. 14 Yaşımdan beri Grafik tasarım ve video tasarım alanı ile ilgileniyorum aynı zamanda webmasterlik ile de ilgileniyorum. şimdiye kadar e-ticaret,haber sitesi,blog,ajans ve daha fazlası deneyimlerim oldu.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *