Webmaster & Grafiker

Doğuhan Subaşı

"Felsefem yok benim gidişatım şansa bakar"

İnstagram'da Fenomen Olmak İçin Ne Yapmalıyım ?

İnstagram'da Fenomen Olmak İçin Ne Yapmalıyım ? 28/09/2019

İnstagram'da Fenomen Olmak İçin Ne Yapmalıyım ? Merhaba Ben Doğuhan Subaşı.

Uzun süredir blog yazısı yazmıyordum , bu sürede instagram üzerinden nasıl sayfa açarım , nasıl fenomen olurum gibi soruların yanıtını araştırmasını yapıyordum. çok uzun sürmeyen uğraşlarım sonucunda @derinbilgiler adlı bir bilgi sayfası açmaya karar verdim ve 2018 - 14 temmuz'da start'ı verdim.ve sayfayı devrettiğimde 36 bin takipçiye ulaşmıştım. sizlere nasıl bu kadar kısa sürede bu kitleye ulaşabildiğimi ve nasıl bir yol izlemeni gerektiğini herşeyiyle birlikte anlatacağım.

Yapılmayan Birşeyi Yapın !

şuanda instagram üzerinde açılmış sayfaların çoğu mizah ve haber sayfalarıdır. eğer bu yönde bir sayfa açmayı planlıyorsanız şimdiden vazgeçin. daha önce insanların rastalamadığı veya az rastladığı tarzda bir sayfa açmak kalitenizi ve gelişiminizi yükselteceğinden kuşkunuz olmasın.

Kullanıcı Adınız Sade Ve Akılda Kalıcı Olsun !

Bildiğiniz üzere instagram harf dışındaki karaterleri kullanıcı adına eklemenize izin veriyor ancak size kesinlikle tavsiye etmem. mesela bir spor sayfası açacaksanız sporhaber,spormedya,sporcular gibi isimler tercih etmek yeirne spor_medya , spor__med.ya gibi isimler yaparsanız akılda kalıcılığınız çok düşük olacaktır ve işinizi bir hayli zorlaşacaktır.

Özgün İçerik Üretin !

Farklı sayfalardan aldığınız bilgileri takipçileriniz ile paylaşmayın. eğer paylaştığınız haberleri diğer büyük sayfalar paylaşıyorsa siz yerine o sayfaları tercih edeceklerdir. google gibi araştırabileceğiniz ortamlardan bilgi edinin. fikirler üretin.

Takipçilerinizle Bağlantılı Olun !

Sayfanıza gelen mesajları dikkate alın ve takipçilerinizle iletişime geçmeye dikkatli olun. günde ne kadar çok içerik paylaşımı yaparsanız o kadar hızlı gelişeceksiniz. çekiliş yapmanızı tavsiye etmiyorum çünkü çoğu instagram kullanıcısı hediyeler için takip ediyor önemli olan sizi siz olduğunuz için takip etmeleri. ancak hediyeli yarışmalar düzenleyebilirsiniz bu etkileşiminizi arttırarak sizi keşfete düşürmeye yardımcı olacaktır.

Kendi Hastag'ınızı Oluşturun !

İnsanların sayfanızı kullanıcı adınız dışında bulabileceği etiketler oluşturun böylece daha kolay bir şekilde kitleleri yakalamayı başarabilirsiniz.

Herşeyi Yaptım Sayfa Büyümüyor !

Bahsettiğim herşeyi hari harfine yaptığınızı düşünüyor ve hala bir gelişim elde ettiğinizi düşünmüyorsanız reklam alarak kısa yoldan bir kitleye sahip olabilirsiniz.

Reklam İle Büyüme ?

eğer ben instagramı yatırım aracı olarak kullanacağım ufakta olsa reklam ile kısa sürede kitlelere hitap etmek istiyorum derseniz ünlü sayfalar ile iletişime geçerek story veya post reklamları alabilir ve hemen bir kitleye sahip olabilirsiniz.

Elimden geldiğince tüyo ve taktikler vermeye çalıştım arkadaşlar eğer bu makale işinize yaradıysa ne mutlu bana.
 

Para Kazanma Sayfa Bilgi Fenomen İnstagram

Yorum Yap