İnternet Siteleri Nasıl Para Kazanıyor ?

İnternet Sitesi İle Para Kazanmak Mümkün mü ?

Bir çok insan tüm web siteleri tonla para kazanıyor düşüncesinde ancak para kazanan web siteleri nasıl para kazanıyor her web sitesi açan kazanabiliyor mu ? gibi soruları internette araştırmakta bizde bu soruları yanıtlamak için bu makaleyi hazırlama gereği duyduk.

Reklam İle Para Kazanma ?

Reklam Şirketleri İkiye Ayrılır ;

  1. Google Adsense
  2. Özel Reklam Ajansları

İki Reklam Şirketide Reklam Tıklaması Başına Ücret Ödemesi Yapmaktadır. Ancak Tüm Firmalarda Belirli Bir Ödeme Eşiği Mevcuttur Bu Eşiği Geçmeden Ödeme Yapmamaktadırlar.

Hangi Şirketi Seçmeliyim ?

Kütüğü en sağlam olan google amcamız adsense platformu ile milyonlarca web siteye aylık düzenli ödeme yapmaktadır. ücret oranları diğer firmalara göre mantıklı ve yüksek olan googleyi her zaman öncelikli tercih ediyoruz. ücret oranının yanı sıra adsenseyi seçmemizde ki diğer etken güven konusudur. ancak adsense ile çalışmanızın belirli şartları var ve internet sitenizin bu şartlara uygun olması gerekiyor. bunlar kısaca ; virüs , telif , yasak bilgiler , erotik içerikler , hack içerikli siteler gibi unsurlardır. bunlarla kesinlikle adsensenin yanından bile geçemezsiniz diyebiliriz.

başvuru yapmak için acele etmeyin , Web sitenizi bir süre yönetin arama motorlarında gösterin ve belirli ziyaretçi sayısına ulaşın. red alırsanız korkmayın istediğiniz kadar başvurabilirsiniz.

Önemli uyarı ; daha çok kazanmak için aynı İp adresinden birden fazla reklama tıklama gibi bir çakallık düşünmenizi tavsiye etmeyiz çünkü adsense den ban yeme ihtimaliniz çok yüksek google amca bunlara çok ama çok dikkat ediyor.

Diğer Özel Şirketler ?

Diğer özel şirketlerden bahsedersek google kadar güvenilir olmadığı yanı sıra daha düşük tıklama ücretlerine sahiptirler. peki adsense gibi kaliteli bir platform varken neden insanlar özel reklam şirketlerini seçiyorlar ?

çok basit cevabı var bunun , Başta bahsettiğimiz gibi her internet sitesi adsenseden onay alamıyor bu yüzden mecburi olarak özel şirketler ile çalışmak durumunda kalıyor

Banner İle Para Kazanma

Yüksek ziyaretçili internet sitelerinin tercih ettiği para kazanma modelidir. sitenin genellikle sağ tarafına (Sidebar) başka internet sitelerinin resimli reklamını koyarak o siteye ziyaretçi çekmeye çalışırlar. yüksek ziyaretçili bir web siteye para ödeyerek banner satın alırsanız ordan sizin sitenize ziyaretçi gelecektir tabi ki o sitenin ziyaretçi analizini kontrol etmekte fayda var çünkü Günlük 10 bin kişinin girdiği bir web site ile 2 bin kişinin girdiği internet sitesini bir tutamayız ve aynı banner ücretini ödeyemeyiz bu mantıklı olmaz.

ancak banner satın alacağınız internet sitesinin sizin internet sitenizin kategroisi yakın olmalı bunu bir örnek ile anlatacak olursak ; sizin internet sitenizi sağlık blogu olarak var sayarsak moda blogundan reklam almanız mantıklı olmayacaktır ziyaretçilerin ilgisini çekmeyecektir ve tıklama oranı çok az olacaktır her ne kadar o siteye binlerce kişi girse bile.

Sonuca gelecek olursak para kazanmanın sırrı ziyaretçinin çok olmasından geçiyor yani her site kuran reklam alır almaz para kazanacak diye birşey yok önce emek sonra ekmek 🙂 .

5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*