Mantıksız Yaşam

Mantıksız Yaşam ; Bir amaç uğruna olmadan hayalleri olmadan yaşamak insanı yorar. bir sırrı olmayan ne zaman ne olacağını bilmediğimiz bu hayatta hayallerimiz olmadan yaşamak insanı hem yorar hem acı verir.  hayallerimiz olması gerekiyor , ancak soyut kavramlarla yetinmeye çalışıyoruz , insanların sorularına somut kavramlar ile cevap veremiyoruz. sebebi mantığımız ile kalbimizin bir yolda kesişememesi belkide. kalbimizdekiyle mantığımızdaki kavramları gerçekleştirebilmek mümkün mü bilmiyoruz , bilmiyoruz çünkü bunun için yeterince çaba sarfetmiyorumz veya yapamıyorum.

Mantıksız Yaşambiz bu değiliz , insanların gördükleri kadar değiliz arkasında yatan yüreklere sığdıramadığımız birisi var. işte biz mantıksız yaşam ‘ın parmaklıklarının ardında saklı kalan ve hiçbir zaman ordan çıkamayacak insanlarız. bunu kabul etmeliyiz belkide aramızdan çıkanlar olacak onlar için sevinmeliyiz , feyz almalıyız. söz konusu kendimiz olunca ne yapmalıyız , hiçbir şey mi ? bunu bende bilmiyorum bilseydim belkide ruhumun parmaklıkları ardında olmazdım.

Son olarak söyleyeceklerim mantıksız yaşam’a esir olmayın hayallerinizin peşinden koşun.

Total
12
Paylaş

4 yorum

  1. muhteşem bir deneme yazısı olduğunu bütün yüreğimle söylemek istiyorum. son zamanlarda duygularıma tercüman olan bir yazı yoktu teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*