Mobil Tarayıcının Sekme Rengi Nasıl Değiştirilir ?

 

artık modern internet siteleri her yerde karşımıza çıkıyor tasarım kullanıcıları sitenize çekme konusunda en iyi etkenlerden biri. bu yüzden bahsedeceğimiz özellik sitenizi bir adım daha ileri taşıyacak ve sitenize olan hevesiniz dahada artacağına eminiz 🙂

Google chrome’nin çıkartmış olduğu sekme rengi değiştirme özelliğini geçte olsak siz takipçilerimize tanıtmak ve nasıl kendi siteniz için sekme rengini değiştirebileceğinizi anlatmak için bu makaleyi hazırladık.

Ne İşe Yarıyor ?

Tamamen tasarım için oluşturulmuş bir özelliktir. internet sitenizde kullanmış olduğunuz tema rengi ile sekme renginin aynı renkte olması size ayrı bir hava katacaktır.

Tarayıcı Kodları

Chrome İçin ;

 <!--  Chrome için #30a680  renk kodudur kendinize göre değiştirin -->
<meta content='#30a680' name='theme-color'/>

Safari İçin ;

<!-- Safari #30a680  renk kodudur kendinize göre değiştirin -->
<meta content='#30a680' name='apple-mobile-web-app-status-bar-style'/>

Nasıl Yapılır ?

WordPress kullanıcıları yukarıdaki kodları tarayıcısına göre kopyalayıp WordPress Panelindeki Görünüm > Düzenleyici > Header.php sayfasına yapıştırdıktan sonra renk kodunu kendi temanızın rengine göre değiştirdikten sonra özelliği kullanmaya başlayabilirler.

Diğer Yönetim Paneli Kullanıcıları İçin tarayıcınıza göre kodları kopyaladıktan sonra meta etiketlerinin olduğu kısıma ekleyip renk kodunu yine kendinize göre değiştirebilirsiniz.

örnek olarak bizim sitemizi yukarıdaki görseldeki gibi görüntüleyebilirsiniz. bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*