Webmaster Nedir ? Nasıl Olunur ?

Webmasterlik Hakkında Herşey !

Webmaster Nedir ? , internet üzerindeki bilgilerinizi bir alanda toplayan webmasterliğe adım atmak isteyenler için bir makale şart olduğunu düşündük ve fazla uzatmadan birşeyler karaladık.

Webmaster Nedir ?

2000 Yıllarından itibaren kullanılmaya başlayan webmaster terimi ” internet uzmanı ” anlamına da gelmektedir. internet sitesi yönetici yayıncılarına söylenmektedir genellikle , ancak webmaster olmanız için sadece makale yazıyor olmanız yetmemektedir. web sitesi kurmak için gerken tüm bilgilere sahip olmalısınız. örneğin ; sitenin bakım onarımı , geliştirilmesi , makalelerın yazılması , grafiklerinin tasarlanması , Seo’su , sunucu yönetimi , gibi bilgilere sahip olmalısınız.

Webmaster Nasıl Olunur ?

Sabırlı , girişimci , azimli ve yaratıcı bir kişiliğe sahipseniz bu meslek tam size göre. başlamak için öncelikle yeteneklerinize göre kategorilerinizi belirlemeniz gerekiyor. daha sonrasında kategorinizi anlatan kısa isimle alan adı satın almalısınız. ve tabi ki görsellik çok önemli olduğu için web arayüzünü tasarlamanız gerekiyor veya hazır arayüz tasarımlarını kendinize göre düzenleyerek kullanabilirsiniz.

Webmasterlik Kazandırır mı ?

Eğer ki tam olarak webmaster olduysanız yani , grafik tasarım , seo , yazılım , sunucu yönetimi gibi bilgilere tamamen sahip olduysanız bu bilgileri aynı zamanda bi işte freelancer veya tam zamanlı çalışarak değerlendirebilirsiniz.

Son olarak , bu meslekte para kazanmak için işinizin değerini düşürmemenizi tüm webmaster’lar adına söylemek istiyoruz. örneğin 100 kelimesi 2 lira olan makale piyasasını 1 liraya yazarak düşürmeniz bu mesleğin geleceğini karalamaktan başka bir işe yaramadığını belirtmeliyiz. siz işinizin değerini arttırırsanız işiniz o kadar değerli ve saygı duyulan bir meslek olur.

4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*